Centrum Dialog
Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku

Catherine Kourouma

Označení dítěte v databázi: 30531
Dívka, 22 let
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Conakry, Tanene Marche
Země: Guinea
Matka: Therese Bongono, nar. 1975, v domácnosti
Otec: Sekou Kourouma, nar. 1958, učitel
Popis situace: Rodině žije v nuzných podmínkách a nepostačují jí prostředky k úhradě školného pro Catherinu. Otec pracuje v soukromé škole jako učitel. Jeho příjmy jsou však natolik mizivé, že je to matka, která především zajišťuje běh domácnosti.
Kontakt: Jakub Avramov, jakub@centrumdialog.cz, tel. nežiji v ČR, Centrum Dialog
Bank. účet: 51-168 765 02 57/0100 KB Praha 5 - Smíchov, var. s. 30531, konst. s. 558
» Další informace o adopci dětí z Guineje
« Skrýt

Adopce dětí z Guineje přijde na 7500 Kč ročně, což odpovídá 625 Kč měsíčně. Školní rok v Guineji je rozdělen na tři trimestry. První trimestr začíná v říjnu, druhý v lednu a třetí v dubnu.

Aby mohlo adoptované dítko začít chodit do školy, musí být uhrazeny peníze za školné alespoň měsíc předem. Tím máme dostatek času zajistit převod peněz do Guineje a vyřídit všechny formality. Konkrétně to tedy znamená, že vždy do konce srpna, listopadu a února musí být na našem účtu 2500 Kč na uhrazení školného na nově začínající trimestr. Adoptivní rodič může platit třikrát ročně nebo jednorázově na celý rok a záleží to čistě na jeho rozhodnutí a možnostech.

Jakékoliv další informace Vám poskytne kontaktní osoba pro Vámi vybrané dítě. Na tuto osobu se také obracejte s žádostí o adopci dítěte a budou Vám poskytnuty informace, jak postupovat.

Fotogalerie