Centrum Dialog
Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku

Tom Geofrey Obuogi

Označení dítěte v databázi: 10349
Chlapec, 23 let
Adoptován
Tom Geofrey Obuogi byl adoptován v roce 2007 a dnes navštěvuje 3. ročník střední školy ve škole Nyawita Primary.
Město, čtvrť: Kisumu , Obunga
Země: Kenya
Matka: Philgona Obuogi, nar. 1970, prodavačka
Otec: Francis Obuogi, nar. 1965, zemřel
Popis situace: Tom žije s babičkou, která je už hodně stará. Matka byla vyšetřena a je HIV pozitivní a nyní je na RV léčbě. Nemají dostatek jídla, špatně bydlí, není na léčení ani na školu. Tom má pouze jedno jídlo na den. Jsou velmi chudí. Chlapec nutně potřebuje pomoc, předchozí adoptivní rodič zanechal dluh 4.800,00, které je nutné doplatit, aby mohl ve své základní škole pokračovat.
Kontakt: Bára Michková, centrum@centrumdialog.cz, tel. 608 917 760, Centrum Dialog
Bank. účet: 51-168 765 02 57/0100 KB Praha 5 - Smíchov, var. s. 10349, konst. s. 558
» Další informace o adopci dětí z Keni
« Skrýt

Adopce dětí z Keni přijde na 7200 Kč ročně, což odpovídá 600 Kč měsíčně. Školní rok v Keni je rozdělen na tři trimestry, mezi nimiž je vždy jeden měsíc prázdnin. První trimestr začíná v lednu, druhý v květnu a třetí v září.

Aby mohlo adoptované dítko začít chodit do školy, musí být uhrazeny peníze za školné alespoň měsíc předem. Tím máme dostatek času převést peníze do Keni a vypsat šek na jméno školy a zaručit jeho doručení do školy - to vše před započetím trimestru. Konkrétně to tedy znamená, že vždy do konce března, července a listopadu musí být na našem účtu 2400 Kč na uhrazení školného na nově začínající trimestr. Adoptivní rodič může platit třikrát ročně nebo jednorázově na celý rok a záleží to čistě na jeho rozhodnutí a možnostech.

Jakékoliv další informace Vám poskytne kontaktní osoba pro Vámi vybrané dítě. Na tuto osobu se také obracejte s žádostí o adopci dítěte a budou Vám poskytnuty informace, jak postupovat.

Fotogalerie