Centrum Dialog
Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku

Dorine Mwembe Kabeyi

Označení dítěte v databázi: 10378
Dívka, 17 let
Adoptována
Situace tohoto dítka je naléhavá
Dorine Mwembe Kabeyi byla adoptována v roce 2009 a dnes navštěvuje 8. třídu ve škole Nyawita Primary.
Město, čtvrť: Kisumu, Obunga
Země: Kenya
Matka: Marcelyne Mongeresa, nar. 1976, prodavačka
Otec: Nathan Mwembe Teti, nar. 1961, opravovač bicyklů
Popis situace: Dorine má ještě dva sourozence. Příjem rodiny je závislý na prodeji zeleniny a opravování bicyklů. Peníze ale nestačí na zaplacení školného. Dorine byla do konce roku 2018 podporována adoptivními rodiči než dokončila základní školu. Nyní ale nastoupí na střední školu a my pro ní hledáme nového adoptivního rodiče, který jí podpořil ve studiu a pomohl jí získat maturitu.
Kontakt: Bára Michková, centrum@centrumdialog.cz, tel. 608 917 760, Centrum Dialog
Bank. účet: 51-168 765 02 57/0100 KB Praha 5 - Smíchov, var. s. 10378, konst. s. 558
» Další informace o adopci dětí z Keni
« Skrýt

Adopce dětí z Keni přijde na 7200 Kč ročně, což odpovídá 600 Kč měsíčně. Školní rok v Keni je rozdělen na tři trimestry, mezi nimiž je vždy jeden měsíc prázdnin. První trimestr začíná v lednu, druhý v květnu a třetí v září.

Aby mohlo adoptované dítko začít chodit do školy, musí být uhrazeny peníze za školné alespoň měsíc předem. Tím máme dostatek času převést peníze do Keni a vypsat šek na jméno školy a zaručit jeho doručení do školy - to vše před započetím trimestru. Konkrétně to tedy znamená, že vždy do konce března, července a listopadu musí být na našem účtu 2400 Kč na uhrazení školného na nově začínající trimestr. Adoptivní rodič může platit třikrát ročně nebo jednorázově na celý rok a záleží to čistě na jeho rozhodnutí a možnostech.

Jakékoliv další informace Vám poskytne kontaktní osoba pro Vámi vybrané dítě. Na tuto osobu se také obracejte s žádostí o adopci dítěte a budou Vám poskytnuty informace, jak postupovat.

Fotogalerie