Centrum Dialog
Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku

Samuel Macharia Njima

Označení dítěte v databázi: 10526
Chlapec, 12 let
Adoptován
Samuel Macharia Njima byl adoptován v roce a dnes navštěvuje 3. třídu ve škole Rosebella Preparatory Academy.
Město, čtvrť: Nairobi, Dandora
Země: Kenya
Matka:
Otec: Reuben Njima, nar. 1977, prodejce potravin
Popis situace: O chlapce se stará pouze jeho tatínek, který se rozvedl s maminkou Samuela. Tatínek se živí prodejem jídla v kiosku, který ovšem nevynáší tolik peněz, aby stačili na nájem, jídlo a školné pro Samuela a jeho sestru.
Kontakt: Kancelář Dialog, centrum@centrumdialog.cz, tel. 608 917 760, Centrum Dialog
Bank. účet: 51-168 765 02 57/0100 KB Praha 5 - Smíchov, var. s. 10526, konst. s. 558
» Další informace o adopci dětí z Keni
« Skrýt

Adopce dětí z Keni přijde na 7200 Kč ročně, což odpovídá 600 Kč měsíčně. Školní rok v Keni je rozdělen na tři trimestry, mezi nimiž je vždy jeden měsíc prázdnin. První trimestr začíná v lednu, druhý v květnu a třetí v září.

Aby mohlo adoptované dítko začít chodit do školy, musí být uhrazeny peníze za školné alespoň měsíc předem. Tím máme dostatek času převést peníze do Keni a vypsat šek na jméno školy a zaručit jeho doručení do školy - to vše před započetím trimestru. Konkrétně to tedy znamená, že vždy do konce března, července a listopadu musí být na našem účtu 2400 Kč na uhrazení školného na nově začínající trimestr. Adoptivní rodič může platit třikrát ročně nebo jednorázově na celý rok a záleží to čistě na jeho rozhodnutí a možnostech.

Jakékoliv další informace Vám poskytne kontaktní osoba pro Vámi vybrané dítě. Na tuto osobu se také obracejte s žádostí o adopci dítěte a budou Vám poskytnuty informace, jak postupovat.

Fotogalerie


Škola Rosebella Preparatory Academy