Centrum Dialog
Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku

Elisabeth Sylla

Označení dítěte v databázi: 301328
Dívka, 6 let
Adoptována
Situace tohoto dítka je naléhavá
Elisabeth Sylla byla adoptována v roce 2023.
Město, čtvrť: Conakry, Kenien
Země: Guinea
Matka: Aissata Soumah, nar. 1987, švadlena
Otec: Mohamed Lamine, nar. 1970, učitel
Popis situace: Elisabeth bydlí s rodiči a bráškou v přístěnku u školy, ve které pracuje její táta. Maminka chodí před školu prodávat placky. Rodina má obrovské problémy a nemůže si dovolit dívce zaplatit školné. Elisabeth je navíc albínka a ti to v západní Africe mají velice těžké kvůli agresivní diskriminaci. V tuto chvíli ji díky podpoře adoptivního rodiče může vzít ve škole pod ochranná křídla náš koordinátor Joseph.
Kontakt: Kancelář Dialog, centrum@centrumdialog.cz, tel. 608 917 760, Centrum Dialog
Bank. účet: 51-168 765 02 57/0100 KB Praha 5 - Smíchov, var. s. 301328, konst. s. 558
» Další informace o adopci dětí z Guineje
« Skrýt

Adopce dětí z Guineje přijde na 7500 Kč ročně, což odpovídá 625 Kč měsíčně. Školní rok v Guineji je rozdělen na tři trimestry. První trimestr začíná v říjnu, druhý v lednu a třetí v dubnu.

Aby mohlo adoptované dítko začít chodit do školy, musí být uhrazeny peníze za školné alespoň měsíc předem. Tím máme dostatek času zajistit převod peněz do Guineje a vyřídit všechny formality. Konkrétně to tedy znamená, že vždy do konce srpna, listopadu a února musí být na našem účtu 2500 Kč na uhrazení školného na nově začínající trimestr. Adoptivní rodič může platit třikrát ročně nebo jednorázově na celý rok a záleží to čistě na jeho rozhodnutí a možnostech.

Jakékoliv další informace Vám poskytne kontaktní osoba pro Vámi vybrané dítě. Na tuto osobu se také obracejte s žádostí o adopci dítěte a budou Vám poskytnuty informace, jak postupovat.

Fotogalerie