Centrum Dialog
Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku

Yakha Bangoura

Označení dítěte v databázi: 301329
Dívka, 10 let
Adoptována
Yakha Bangoura byla adoptována v roce 2023.
Město, čtvrť: Conakry, Kenien
Země: Guinea
Matka: Mabinty Soumah, nar. 1994, v domácnosti
Otec: Alseny Bangoura, nar. 1994, Alseny Bangoura
Popis situace: Yakha je albínka. Ti to mají v západní Africe kvůli agresivní diskriminaci velmi těžké. Žije se čtyřmi bráchy a sestřičkou. Velká rodina se dělí o jedno jídlo denně. Rodiče nemají peníze, aby mohli dívku posílat do školy. Přitom je to pro ni existenčně důležité, protože ve škole by ji mohl vzít pod ochranná křídla náš koordinátor Joseph, který albínům pomáhá, jak jen může.
Kontakt: Kancelář Dialog, centrum@centrumdialog.cz, tel. 608 917 760, Centrum Dialog
Bank. účet: 51-168 765 02 57/0100 KB Praha 5 - Smíchov, var. s. 301329, konst. s. 558
» Další informace o adopci dětí z Guineje
« Skrýt

Adopce dětí z Guineje přijde na 7500 Kč ročně, což odpovídá 625 Kč měsíčně. Školní rok v Guineji je rozdělen na tři trimestry. První trimestr začíná v říjnu, druhý v lednu a třetí v dubnu.

Aby mohlo adoptované dítko začít chodit do školy, musí být uhrazeny peníze za školné alespoň měsíc předem. Tím máme dostatek času zajistit převod peněz do Guineje a vyřídit všechny formality. Konkrétně to tedy znamená, že vždy do konce srpna, listopadu a února musí být na našem účtu 2500 Kč na uhrazení školného na nově začínající trimestr. Adoptivní rodič může platit třikrát ročně nebo jednorázově na celý rok a záleží to čistě na jeho rozhodnutí a možnostech.

Jakékoliv další informace Vám poskytne kontaktní osoba pro Vámi vybrané dítě. Na tuto osobu se také obracejte s žádostí o adopci dítěte a budou Vám poskytnuty informace, jak postupovat.

Fotogalerie