Centrum Dialog
Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku

Violet Akinyi Ogutu

Označení dítěte v databázi: 601085
Dívka, 18 let
Adoptována
Violet Akinyi Ogutu byla adoptována v roce 2008 a dnes navštěvuje 7. třídu ve škole Peace Kids Humanist School.
Město, čtvrť: Kisumu, Paponditi
Země: Kenya
Matka: Ester Awino Oguto, nar. 1977, zemědělkyně
Otec: , nar. 1969,
Popis situace: Violet zemřel tatínek a po jeho smrti zmizela. Komunita po ní vyhlásila pátrání. Náš koordinátor James ji našel a přivedl zpět do Paponditi, kde ji ubytoval v ubytovně pro dívky, sirotky, kterou jsme pro tyto případy stavěli před pár lety. Takže v tuto chvíli dál navštěvuje Peace Kids Academy, kde byla i před smrtí tatínka. Každopádně ji jeho smrt i následné události velmi ovlivnily a zpomalily při studiu. Vše se nyní zlepšuje, učitelé jí věnují extra péči. Dívka má kde bydlet, co jíst a má okolo sebe dospělé, kteří se jí snaží maximálně pomoci. Věříme, že i škola, kterou může Violet navštěvovat díky podpoře adoptivního rodiče, tím pádem teď půjde daleko úspěšněji.
Kontakt: Bára Michková, centrum@centrumdialog.cz, tel. 608 917 760, Centrum Dialog
Bank. účet: 51-168 765 02 57/0100 KB Praha 5 - Smíchov, var. s. 601085, konst. s. 558
» Další informace o adopci dětí z Keni
« Skrýt

Adopce dětí z Keni přijde na 7200 Kč ročně, což odpovídá 600 Kč měsíčně. Školní rok v Keni je rozdělen na tři trimestry, mezi nimiž je vždy jeden měsíc prázdnin. První trimestr začíná v lednu, druhý v květnu a třetí v září.

Aby mohlo adoptované dítko začít chodit do školy, musí být uhrazeny peníze za školné alespoň měsíc předem. Tím máme dostatek času převést peníze do Keni a vypsat šek na jméno školy a zaručit jeho doručení do školy - to vše před započetím trimestru. Konkrétně to tedy znamená, že vždy do konce března, července a listopadu musí být na našem účtu 2400 Kč na uhrazení školného na nově začínající trimestr. Adoptivní rodič může platit třikrát ročně nebo jednorázově na celý rok a záleží to čistě na jeho rozhodnutí a možnostech.

Jakékoliv další informace Vám poskytne kontaktní osoba pro Vámi vybrané dítě. Na tuto osobu se také obracejte s žádostí o adopci dítěte a budou Vám poskytnuty informace, jak postupovat.

Fotogalerie