Centrum Dialog
Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku

Ashleen Akinti

Označení dítěte v databázi: 602287
Dívka, 13 let
Adoptována
Situace tohoto dítka je naléhavá
Ashleen Akinti byla adoptována v roce 2016 a dnes navštěvuje 3. třídu ve škole Olympic Primary School.
Město, čtvrť: Nairobi, Kibera
Země: Kenya
Matka: Rosemary Akingi, nar. 1983, podnikatelka
Otec: Ernest Chagali, nar. 1962, hlídač
Popis situace: Ashleen má dva sourozence. Matka prodává zeleninu a otec pracuje jako hlídač. Rodina bydlí v pronájmu, a tak veškeré finance jsou utraceny za jídlo a pronájem a na školní poplatky již žádné nezbývají. Asleen je nyní v 6. třídě, minulý rok však o podporu adoptivních rodičů kvůli jejich nepříznivé finanční situaci přišla. Proto pro ní hledáme nové adoptivní rodiče, kteří by jí pomohli splnit její sen stát se učitelkou.
Kontakt: Kancelář Dialog, centrum@centrumdialog.cz, tel. 608 917 760, Centrum Dialog
Bank. účet: 51-168 765 02 57/0100 KB Praha 5 - Smíchov, var. s. 602287, konst. s. 558
» Další informace o adopci dětí z Keni
« Skrýt

Adopce dětí z Keni přijde na 7200 Kč ročně, což odpovídá 600 Kč měsíčně. Školní rok v Keni je rozdělen na tři trimestry, mezi nimiž je vždy jeden měsíc prázdnin. První trimestr začíná v lednu, druhý v květnu a třetí v září.

Aby mohlo adoptované dítko začít chodit do školy, musí být uhrazeny peníze za školné alespoň měsíc předem. Tím máme dostatek času převést peníze do Keni a vypsat šek na jméno školy a zaručit jeho doručení do školy - to vše před započetím trimestru. Konkrétně to tedy znamená, že vždy do konce března, července a listopadu musí být na našem účtu 2400 Kč na uhrazení školného na nově začínající trimestr. Adoptivní rodič může platit třikrát ročně nebo jednorázově na celý rok a záleží to čistě na jeho rozhodnutí a možnostech.

Jakékoliv další informace Vám poskytne kontaktní osoba pro Vámi vybrané dítě. Na tuto osobu se také obracejte s žádostí o adopci dítěte a budou Vám poskytnuty informace, jak postupovat.

Fotogalerie