Centrum Dialog

V Kibeře vzniklo fitness centrum na podporu zdejší školy a projektů

  Naši spolupracovníci v Keni jsou opravdu vynalézaví. Kromě tradičních cest, jak získat finanční prostředky na projekty, vymysleli jednu opravdu originální – otevřeli v Kibeře fitness centrum. To v současné době vydělává na podporu zdejší školy a zároveň místním nabízí zajímavou volnočasovou aktivitu. Ve fitness centru se denně schází řada lidí, kteří se kromě sportu dozví také o našich projektech.

Fitness centrum se nachází přímo v Kibeře. Zdejší dobrovolníci ho před nedávnem otevřeli nejen s cílem vydělat finanční prostředky na projekty, ale i jako možnost nabídnout zdejší mládeži novou aktivitu. Fitness centrum je navíc součástí UTU centra (humanistického centra), kde se schází řada lidí. 

Do centra může přijít opravdu každý. Za malý poplatek zde může cvičit na strojích, které se místním podařilo získat od různých posiloven či tělovýchovných středisek. Výdělek z centra v současné době putuje do zdejší školy, kde se z něj kupují svačiny pro děti. Pro mnoho dětí je totiž jídlo ve škole tím jediným, které během dne mají. 

V dalším plánu mají místní dobrovolníci kromě rozšíření prostor centra, také rozšíření jeho nabídky. V brzké době by zde chtěli začít s lekcemi aerobicku, případně i dalších sportů, které by přilákali další sportovní nadšence.  

Často kladené otázky a odpovědi k projektu
ADOPCE AFRICKÝCH DĚTÍ NA DÁLKU
ve formě e-booku ke stažení.

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Nejnovější zprávy