Centrum Dialog

Komentář k událostem v USA

Jako humanisti jsme proti jakémukoliv druhu násilí a samozřejmě teroristický útok na World Trade Center a Pentagon zavrhujeme. Tisíce nevinných lidí zaplatilo svým životem za něčí šílený nápad, ať už za ním stojí kdokoliv. Upřímně je mi všech zemřelých líto a doufám, že žádná podobná katastrofa se nebude už nikdy opakovat.

Tato katastrofa nás všechny současně vyzývá k hlubšímu zamyšlení. Již delší dobu provádějí Spojené státy politiku, která nevyhovuje velké části této planety. Hrají si na světového policistu, vmíchávají se do konfliktů, kde cítí možnost vlastního prospěchu, nerespektují životní prostředí (přestože jsou největším producentem oxidu uhličitého na světě, odstoupili od ekologické dohody podepsané v Kioto), hrozí dalším zbrojením, zkrátka se mnohdy chovají jako světové impérium.Osobně jsem v USA ztrávil dva roky svého života a samozřejmě nemám nic proti americkým lidem. Naopak, mám mezi američany spoustu kamarádů. Nicméně chování amerických státních činitelů a jejich politika se v posledních letech stávají čím dál méně únosné.Možná je tento útok první známkou toho, že je na čase změnit dlouhodobě neudržitelnou politiku USA a zlepšit vztahy mezi všemi státy na světě.

Často kladené otázky a odpovědi k projektu
ADOPCE AFRICKÝCH DĚTÍ NA DÁLKU
ve formě e-booku ke stažení.

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Nejnovější zprávy

 
E_CORE_WARNING Error in file Unknown at line 0: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'D:\PHP\5.3\ext\php_imagick.dll' - The specified module could not be found.