Centrum Dialog
Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku

Yvonne Akinyi Achieng

Označení dítěte v databázi: 601994
Dívka, 17 let
Adoptována
Yvonne Akinyi Achieng byla adoptována v roce 2009 a dnes navštěvuje 1. ročník střední školy ve škole Tido Primary School.
Město, čtvrť: Kisumu, Miwani
Země: Kenya
Matka: Catherine Okutoyi, nar. 1985, zemědělec
Otec:
Popis situace: Malou Yvonne vychovává pouze matka a ta nemá dost prostředků na to, aby mohla dívence zajistit vzdělávání.

Yvone již byla adoptována, ale rodič si nemohl dovolit ji dále podporovat. Proto naléhavě hledáme nového adoptivního rodiče, který by dívce možnil dokončit školní docházku.
Kontakt: Bára Michková, centrum@centrumdialog.cz, tel. 608 917 760, Centrum Dialog
Bank. účet: 51-168 765 02 57/0100 KB Praha 5 - Smíchov, var. s. 601994, konst. s. 558
» Další informace o adopci dětí z Keni
« Skrýt

Adopce dětí z Keni přijde na 7200 Kč ročně, což odpovídá 600 Kč měsíčně. Školní rok v Keni je rozdělen na tři trimestry, mezi nimiž je vždy jeden měsíc prázdnin. První trimestr začíná v lednu, druhý v květnu a třetí v září.

Aby mohlo adoptované dítko začít chodit do školy, musí být uhrazeny peníze za školné alespoň měsíc předem. Tím máme dostatek času převést peníze do Keni a vypsat šek na jméno školy a zaručit jeho doručení do školy - to vše před započetím trimestru. Konkrétně to tedy znamená, že vždy do konce března, července a listopadu musí být na našem účtu 2400 Kč na uhrazení školného na nově začínající trimestr. Adoptivní rodič může platit třikrát ročně nebo jednorázově na celý rok a záleží to čistě na jeho rozhodnutí a možnostech.

Jakékoliv další informace Vám poskytne kontaktní osoba pro Vámi vybrané dítě. Na tuto osobu se také obracejte s žádostí o adopci dítěte a budou Vám poskytnuty informace, jak postupovat.

Fotogalerie